Oferujemy Państwu instalacje: system monitoringu CCTV z podglądem obrazu z dowolnego miejsca przez Internet, z możliwością wprowadzenia sygnału z rejestratora do sieci kanałów telewizji naziemnej…

 Monitoring wizyjny pozwala na rejestrację zdarzeń za pomocą kamer oraz innych urządzeń przetwarzających obraz. Każdy z nas zaobserwował w swoim otoczeniu występowanie tego rodzaju systemów, które zostały stworzone z myślą o ludzkim bezpieczeństwie. Wykorzystywane są do zabezpieczeń środków transportu publicznego, placówek administracyjnych, szkół, galerii handlowych, sklepów oraz firm. Ogólna dostępność sprawiła, że stają się coraz bardziej popularne dla użytkowników indywidualnych (domy, mieszkania).

Monitoring składa się oczywiście z kamer rejestrujących obraz w dozorowanej strefie, który następnie przekazywany jest do rejestratora. W dzisiejszych czasach najczęściej wykorzystywane są systemy monitoringu sieciowego, które wyparły wcześniejsze rozwiązania analogowe. Z tego względu w obecnych systemach monitoringowych do zasilania kamer oraz ich podłączenia wykorzystuję się urządzenia funkcjonujące w ramach sieci komputerowej. Zasilanie naszego systemu może odbywać się bezpośrednio za pomocą sieci Ethernet w standardzie PoE (Power of Ethernet). Do podłączenia kamer najczęściej stosowane są skrętki nieekranowane UTP oraz switche lub routery sieciowe, które łączą wszystkie elementy składowe naszego systemu dozorowania (kamery, rejestratory, monitory, wideoserwery). Takie rozwiązanie jest bardziej wydajne (mniejsze koszty zasilania systemu) oraz posiada znacznie więcej narzędzi analitycznych (detekcja ruchu, analizowanie zachowania ludzie).